رویداد تخصصی حوزه فین تک ها

× مانع زدایی، رگولاتوری و سرمایه گذاری در استارتاپ های فین تک ×

انقلاب دیجیتال، اقتصاد دیجیتال، فین تک

با سپاس از همراهی شما، زمان رویداد به اتمام رسیده است.

به زودی می توانید از این بخش فایل مربوط به این رویداد را دریافت نمایید.

دانلود رویداد
khajehnasiri
دکتر محمودرضا خواجه نصیری
مدیر عامل شرکت تأمین سرمایه تمدن
daliry
دکتر علیرضا دلیری
دستیار معاون علمی فناوری ریاست جمهوری
beheshti
دکتر مصطفی بهشتی سرشت
معاون اجرایی و عضو هیات مدیره سازمان بورس
keramati
دکتر مهدی کرامتی
معاون ارزیابی شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
sadabady
دکتر علی‌اصغر سعدآبادی
رئیس مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شهید بهشتی

شنبه اول خرداد 1400

ساعت: 14:00

آنچه شما در
این رویداد
مشاهده
خواهید کرد…

انقلاب دیجیتال

انقلاب دیجیتالی به‌عنوان یک مرحله فراگیر و اصلی در سراسر جهان شناخته می‌شود، بررسی برخی از چالش‌ها و فرصت‌های اساسی که مشاغل فعال در این حوزه با آن روبرو هستند، در درجه اهمیت قرار دارد.بی‌شک انقلاب دیجیتال در مقیاس جهانی رخ داده است و در این میان این سوال مطرح می شود که شرکت‌ها و کسب و کارها چگونه می‌توانند از این فرصت بدیع برای رسیدن به پیشرفت استفاده کنند؟انقلاب دیجیتال این پتانسیل را دارد که بازارها را سریع‌تر از هر نیرویی در تاریخ تغییر دهد و در این میان، سازمان‌هایی که حرکت به سمت تحولات شغلی دیجیتال را در برنامه کلان خود ندارند، بی‌شک دچار نوعی عقب‌ماندگی خواهند شد و آن‌هایی که به جریان دیجیتال‌سازی پیوسته‌اند، جریان‌های جدید درآمدی و توسعه تجاری بی‌سابقه‌ای را تجربه می‌کنند.

اقتصاد دیجیتال

در تحول دیجیتال، فناوری تنها یک ابزار نیست بلکه خود، خالق سیستم‌های جدید است.اقتصاد دیجیتال، اقتصادی بر پایه فناوری‌های دیجیتال است که با ظهور اینترنت ایجاد و با کمک تجارت الکترونیک توسعه پیدا کرد. این روزها اقتصاد دیجیتال با کمک فناوری‌های تحول‌آفرینی همچون هوش‌مصنوعی، کلان‌داده، رایانش ابری، بلاکچین و غیره می‌تازد و سعی در ایجاد ارزش دارد. اقتصاد دیجیتال به معنای داشتن نگاه اکوسیستمی ‌است. نگاه اکوسیستمی‌ یعنی یک شبکه از فعالان اقتصادی تشکیل می شود تا ارزش بیافرینند.

مانع زدایی

رمز موفقیت اقتصاد دیجیتال این است که چگونه حلقه‌های مختلف کنار هم قرار گیرند تا بالاترین ارزش اقتصادی کسب شود.اگر در صنعت دیجیتال “مانع زدایی” شود می توان کمبود سایر بخش های اقتصادی را از این طریق جبران کرد، اولین گام در مانع زدایی شناسایی مانع است.مانع‌زدایی نیاز به ایجاد زیرساخت‌های حمایتی و بازنگرنی جدی در قوانین و مقررات دارد و همکاری جدی همه اعضای اکوسیستم اقتصادی را می‌طلبد.

رگولاتوری و سرمایه‌گذاری

توسعه فین‌تک امری به شدت وابسته به جغرافیا است؛ به‌طوری‌که جهتگیری و حوزه‌های توسعه در کشورهای مختلف متفاوت بوده است. مهم‌ترین دلایل این وابستگی جغرافیایی، تفاوت رگولاتوری، تفاوت وضعیت سیستم مالی سنتی و توانمندی بازیگران زیربخشهای آن (بانک، بیمه، بازار سرمایه و…) بوده است. وجود محرک قانونی قدرتمند برای باز بودن داده‌ها،کسب مجوزها و حمایت از فین تک ها محرک اصلی حرکت ایجاد اقتصاد دیجیتالی است.رگولاتور باید با فراهم کردن بسترهای لازم برای رشد و بلوغ استارتاپ ها، به پرورده شدن ایده‌های نوآورانه آنها کمک کند و همین امر به مرور خود موجب بلوغ صنعت فین‌تک کشور می‌شود.

از اخبار این رویداد با خبر شوید

تصاویر رویداد

تصاویر و اتفاقات این رویداد را در این قسمت دنبال کنید.